Docka 1800-tal

258339

FLICKDOCKA, 1800-talets slut, huvud med sköld i bisqvi, stoppad kropp i tyg med armar i nappa, öppen mun med täder, hål för örhängen, mörkblond hårperuk, blundögon, märkt baktill på skölden "245-4", 14 äldre plagg samt brev från den ursprunglige ägaren medföljer, längd 39 cm

Kroppen samrt kläderna som dockan har på sig med smärre slitage

Leksaker

Monter 21

Docka 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

1460302
1456044
950
1447104
850

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.