Louis Vuitton, amerikakoffert, 1920-tal

255673

LOUIS VUITTON, amerikakoffert, 1920-tal, monogrammönstrad med mässingslås och kantad med svartmålad metall, trälister på långsidorna och hjul undertill, mässingsbeslag, på kortsidorna svarta metallhandtag och handmålad initial "H . C" i svart, invändigt quiltat lock i bomull, 62 x 65 x 62 cm

Slitage, nyckel saknas

Fashion

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (9 bud)
1440538
16 500
1440536
8 400
1440535
5 600
1439158
1439157
500

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.