Orientmatta Peking Kina antik 1880-1900

255372

ORIENTMATTA, Peking, Kina, antik 1880-1910, ca 180x360 cm

Slitage ställvis hårt, fläckar, lagningar

Mattor/Textilier, Orientaliskt

Rum 3

Budhistorik (6 bud)
1458436
12 000
1458435
11 000
1458434
10 500
1451329
10 000
1451308
500

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.