Holger Hvitfeldt Jerichau Marine Grande Capri

255063

JERICHAU, Holger Hvitfeldt (Danmark 1861-1900): tillskriven, Marine Grande Capri, olja på duk, 39,5x54,5 cm.
Påskrift på spännramen "Marine Grande Capri, Holger Jerichau"

Smärre krackelyrer och färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 2

Budhistorik (8 bud)
1413895
5 600
1413716
5 400
1404877
5 200
1404876
5 000
1404357
4 800

Slutpris SEK:
5 600
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer