Holger Hvitfeldt Jerichau Marine Grande Capri

255063

JERICHAU, Holger Hvitfeldt (Danmark 1861-1900): tillskriven, Marine Grande Capri, olja på duk, 39,5x54,5 cm.
Påskrift på spännramen "Marine Grande Capri, Holger Jerichau"

Smärre krackelyrer och färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 2

Budhistorik (8 bud)
1413895
5 600
1413716
5 400
1404877
5 200
1404876
5 000
1404357
4 800

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.