Märthaskolan, smokingklänning, sent 1960-tal

254915

MÄRTHASKOLAN, smokingklänning, sent 1960-tal, svart ullcrêpe med dekorativa hålsömmar, omlott över bysten, knytband runt midjan, delvis handsydd, etikettmärkt H.K.H. Hertiginnans av Västerbotten Hovleverantör Märthaskolan STOCKHOLM, mått: övervidd 82 cm, midjevidd 70 cm, höftvidd 84 cm, stuss 102 cm, handpiquerat blixtlås i sidan 36 cm, kjollängd mitt bak 87 cm

Slitage

Fashion

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (2 bud)

1449631
1449130

Slutpris SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer