Frederik de Moucheron palatsterrass

253908

DE MOUCHERON, Frederik (holländsk skola, 1700-tal) hans efterföljare, palatsterrass med fontän, olja på duk, 82x108 cm

Lagning, krackeleringar, mindre färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 2

Budhistorik (22 bud)
1458370
16 500
1454435
16 000
1454433
15 500
1454432
15 000
1454431
14 500

Slutpris SEK:
16 500
Utropspris SEK:
24 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer