Konsolbord rokoko

261550

KONSOLBORD, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, förgyllt, profilerad träskiva med marmorimitation, märkt Restaurerat Link: 1888, höjd 75, 92 x 39 cm

dekorskador, delar saknas, benen något kortade, lagningar

Rum 14

Konsolbord rokoko

Budhistorik (7 bud)
1412142
12 000
1408582
10 000
1408460
7 800
1408190
7 600
1403615
5 200

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.