Johan Fredrik Martin Stockholm sedt från Mosebacke

261449

MARTIN, Johan Fredrik, (1755-1816): "Stockholm sedt från Mosebacke på Södermalm", 1800 /1900-tal, senare avdrag, etsning med senare kolorering, 46x73 cm
Skador:

Revor i marginaler, bristningar längs plåtkanter, gulnad,

Fack 16

Budhistorik (9 bud)
1412114
1 700
1404141
1 600
1412113
1 600
1404141
1403962
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.