7 st barnböcker från ca 1890-1950

261415

BARNBÖCKER (7). 7 st barnböcker från slutet av 1800-talet till mitten av 1900-talet, däribland I blomsterdrottningens rike av Tant Lisa, Sniggel Snuggel av H. V. med teckningar av Jenny Nyström, En liten djurbok för barn av Tant Lisa, m.fl. Varierande band och format. 7 st.

Varierande skick och skador.

Böcker/Kartor, Barnböcker

Monter 5

Budhistorik (13 bud)
1409857
1408679
950
1404443
900
1408678
900
1404443
750

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.