Byrå stockholmsarbete i rokoko

261353

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets mitt, fanerad med valnöt och plommon, delvis förgyllda bronsbeslag, höjd 81, 125x62 cm

Nyckel saknas, faneraskador i form av fanersläpp och lagningar, kompletterad

Rum 2

Budhistorik (13 bud)
1411828
24 000
1409259
23 000
1411826
22 000
1409259
21 000
1411515
21 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.