Johann Amandus Wink oljemålning

261311

JOHANN AMANDUS WINK (Eichstädt 1748/54 - München 1817):
Landskap med jakthund och geting, monogramsignerad och daterad J.W. 1811, olja på pannå, ca 40x51 cm

Ändringar/tillägg
Signed. Oil on panel.

Konst, Måleri

Rum 2

Budhistorik (12 bud)
1409151
15 500
1411677
15 000
1409151
14 500
1411674
14 000
1409151
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 479 EUR, 1 663 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.