Schackpjäser Kina

261252

SCHACKPJÄSER i schatull, 32 dlr., Kina, 1900-talets första hälft, vit- respektive patinerad metall, ca 8-13 cm

Smärre skador, 2 hästar saknar varsitt ben

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 5

Schackpjäser Kina

Budhistorik (22 bud)
1412350
1 800
1403959
1 700
1412347
1 700
1403959
1 600
1412341

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.