Kryddset i etui silver

261225

KRYDDSET för salt, peppar och senap, sterling, 1900-talets början, England, Birmingham, silverstämplar, senapsbehållare med insats i blått glas samt med sked, höjd ca 7,5-8,5 cm, vikt ca 110 g, etui medföljer

Saltkaret med buckla

Silver

Monter 6

Kryddset i etui silver

Budhistorik (4 bud)

1410448
1410246
600
1410245
550
1399936
500

Slutpris SEK:
95 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.