Fruktfat med fat majolika Rörstrand

261224

FRUKTFAT, på fot, ASSIETTER, 12 st, jugend, 1900-talets majolika, Rörstrand, fruktfatets höjd 15,5, diameter 15,5-28 cm

Ytlig spricka inuti fot, smärre ytligt glasyrkrackelyr

Keramik/Porslin

Monter 6

Budhistorik (13 bud)
1410067
1409544
1409543
950
1409541
900
1409539
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.