Sven Weijsfelt vaser och skålar

261204

VASER, 3 st, SKÅLAR, 2 st, Sven Weijsfelt, Gustavsberg, stengods, signerade och daterad SWen -87 resp -86 samt med Gustavsbergs studiohand, 2 vaser och skålarna märkta Unik, grön vas stämplad handdrejad, höjd ca 2,5-14 cm

Skål med fotnagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 5

Budhistorik (16 bud)
1410260
1 900
1410214
1 800
1410214
1 700
1409202
1 600
1409202

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.