Superellipsbord Bruno Mathsson & Piet Hein

261198

MATBORD, Superellips, design Piet Hein & Bruno Mathsson, Fritz Hansen, märkt samt etikettmärkt Fritz Hansen 1988, vitlackerat med stålkant, fem spännben i krom, höjd ca 71, 240x120 cm,

Slitage, repor, stålkant med nagg

Möbler, Design

Rum 4

Budhistorik (20 bud)
1408769
10 500
1408839
10 000
1408769
9 600
1408835
9 400
1408769
8 800

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.