Skrivbord Louis XV-stil

261174

SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft, Louis XV-stil, fanérad i jakaranda, delvis i rutmönster, sarg med lådor, beslag och ornament i förgylld brons, skrivyta i rött skinn, höjd 81, 198x94 cm

Skrivskiva med skador, nyckel saknas, repor och skrapmärken

Rum 9

Skrivbord Louis XV-stil

Budhistorik (22 bud)
1407600
5 000
1407599
4 600
1407449
4 200
1407447
1407445
3 800

Slutpris SEK:
5 000
477 EUR, 537 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.