Svensk form med litografi av Stig Lindberg

261099

STAVENOW, ÅKE - HULDT, ÅKE H. Svensk form. Stockholm 1961.
4:o. 1 signerad litografi S. L(indberg), kolorerade och andra illustrationer.
Svart skinnband, inre denteller, helt guldsnitt. Bibliofiluppl. tryckt i 500 nr. ex., detta nr 24.

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Rum 1

Budhistorik (17 bud)
1410539
1 400
1410366
1 300
1409978
1409855
1409977

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.