Tekopp Kangxi (1662-1722)

261096

TEKOPP på FAT, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, höjd 6 cm fatets diameter13 cm

Tillverkningsdefekter, nagg, spricka i fatet

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Tekopp Kangxi (1662-1722)

Budhistorik (22 bud)
1409497
1 700
1409479
1 600
1409496
1409479
1 400
1409495
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.