Georges Braque färgakvatint

261074

BRAQUE, Georges efter (1882-1963): Poissons, signerad och numrerad G. Braque 82/300, färgakvatint, ca 1955, tryckt på BFK Rives papper, I. ca 34,5x45 cm

Något vågigt papper

Ändringar/tillägg
Colour aquatint after Braque, c. 1955, signed and numbered. Unexamined out of the frame.

Rum 17

Georges Braque färgakvatint

Budhistorik (7 bud)
1408809
8 200
1408914
8 000
1408809
6 200
1408463
6 000
1407659
4 400

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.