Tallrik Kina 1700-tal

261029

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av hjortar och apa i pinjeträd, diameter 21,5 cm

Obetydliga fotringsnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Tallrik Kina 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
1407551
3 800
1407350
3 600
1407550
3 400
1407350
3 200
1407463

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.