Penselbad 1900-tal Kina

261025

PENSELBAD, porslin, Kina, 1900-tal, möjligen Republik, dekor i underglasyrblått, snäckformad, längd 9 cm

Undersidan med mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Penselbad 1900-tal Kina

Budhistorik (11 bud)
1408164
1 900
1408163
1 800
1408162
1 700
1408161
1 600
1408160

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.