Skål lockkopp Kina 1900-tal

261019

SKÅL, KOPP med lock, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille rose, diameter 17 resp 10,5 cm

Skålen med två brättesnagg, kopplocket med obetydligt nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Skål lockkopp Kina 1900-tal

Budhistorik (6 bud)
1407963
1407900
750
1407900
550
1407652
500
1407652

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.