Golvvas Kina blåvit

261010

GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor i underglasyrblått av figurscener resp. kalligrafi, höjd 54 cm

Mynningsspircka med nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 2

Golvvas Kina blåvit

Budhistorik (17 bud)
1407544
11 000
1407518
10 500
1407518
8 400
1407533
8 200
1407518
5 200

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.