Edward Henderson olja på papper

260922

HENDERSON, Edward (USA, född 1951): Untitled #10, signerad och daterad E. H. -85, olja på papper, 103x76 cm
PROVENIENS: Lorence Monk Gallery, New York
Stockholms Auktionsverk, Fredrik Roos Collection 1994

Veck och revor

Konst, Måleri

Rum 17

Budhistorik (5 bud)
1398871
2 400
1398002
1397995
1397983
1397982

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.