Terrin famille rose

260919

TERRIN, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av figurscener i famille rose, lockknopp i form av tempellejon, längd ca 35 cm

Sprickor och zinkade lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Terrin famille rose

Budhistorik (19 bud)
1408007
1 300
1407965
1408005
1407965
1407099
950

Slutpris SEK:
1 300
124 EUR, 139 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.