Oljemålning mansporträtt i oval ram

260885

Porträtt av KARL XII, olja på duk, ovalt, ram i gustaviansk stil, a tergo signerad "kopia 1916 H Tegnér)möjligen Hedvig Tegnér (1866-1961), ca 72x60 cm

Konst, Måleri

Rum 7

Budhistorik (38 bud)
1408342
6 400
1408341
6 200
1408335
6 000
1408331
5 800
1408330
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.