Bordslampa

260862

BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, Rudolf Marcuse, i form av kvinna med luta, sannolikt Rosenthal, Tyskland, glasyr i grönt, signerad Rudolf Marcuse, höjd inkl. skärm 67 cm

Ombyggd figurin

Belysning, Bordslampor

Rum 3

Bordslampa

Budhistorik (16 bud)
1406565
3 200
1406530
1406294
2 800
1406294
2 600
1406528
2 400

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.