Ljuskrona

260798

TAKLAMPA för 4 ljus samt en elektrifierad ljuskälla, 1900-tal, i form av bladverk, förgylld metall, enligt uppgift inköpt på Svenskt Tenn, total höjd 73 cm

Belysning, Taklampor

Rum 12

Ljuskrona

Budhistorik (8 bud)
1405634
1405633
1 400
1405633
1404880
1404089

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.