Niklas Ramberg kaffekanna silver

260724

KAFFEKANNA, silver, Niklas Ramberg, Lund 1844, liv med raka knäckar på fotring, rikt skuret handtag med dekor av voluter och akantusblad, lockknopp i form av blomma, höjd ca 19 cm, total vikt inklusive handtag ca 460 g

Smärre bucklor och slitage

Silver

Monter 25

Budhistorik (10 bud)
1404293
1404290
2 800
1404288
2 600
1404287
2 400
1403695

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.