Samling brev mm från mest svenska författare

260677

SVENSKA BREV, HANDSKRIFTER MM. samling brev mm, flertalet från svenska författare, konstnärer, kulturpersonligheter, mest 1800-1900-tal, bl.a. Fredrik Cronstedt, Augusta, prinsessa av Hessen, Oskar Bergman, Waldemar Bernhard, Elsa Beskow, Axel Borg, Ludvig Nordström, Bertil Malmberg, Snoilsky, Christoph Gyllenstierna (dat. 1688, skadat), Christian VII av Danmark (handling undertecknad, skador), Per Henrik Ling.

Vissa skador

Böcker/Kartor, Handskrifter

Monter 1

Budhistorik (22 bud)
1408224
2 400
1408229
1408224
1408222
1 900
1408218
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.