Rokokobyrå

260579

BYRÅ, 1700-talets mitt, Nordeuropa, möjligen Holland, trelådig, fanerad med flera träslag, beslag i förgylld brons, höjd 80, 100x48 cm, nyckel finns i utlämningen

renoverad och kompletterad, skador, senare intarsia i skivan, lösa delar medföljer

Rum 2

Rokokobyrå

Budhistorik (18 bud)
1404548
12 000
1404559
12 000
1404548
11 000
1403085
10 500
1404546
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.