Skål i porslin Kina 1800-tal

260498

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger föreställande palatsträdgård, höjd 11,5, diameter 26 cm

Slitage, fotringen med lagning, spegeln med tillverkningsdefekt

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Skål i porslin Kina 1800-tal

Budhistorik (24 bud)
1402432
1402196
3 800
1402431
3 800
1402196
3 600
1401889
3 400

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.