Gerda Roosval Kallstenius oljemålning

260454

ROOSVAL KALLSTENIUS, Gerda (1864-1939): Trädgårdsvy, signerad och daterad Gerda Roosval Kallstenius 89, olja på duk, ca 59x100 cm

Tryckmärken, ytskador, obetydligt dukhål

Konst, Måleri

Rum 4

Budhistorik (10 bud)
1399117
5 600
1401514
5 400
1399117
5 200
1401207
5 000
1399117
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.