Rembrandt etsning sent avdrag

260139

REMBRANDT (1606-1669): Abraham caressing Isaac, etsning, 1637, signerad i plåten, sent avdrag, 11,6 x 8,8 cm
LITTERATUR: Bartsch 33, Björklund and Barnard 37-2

Monter 21

Rembrandt etsning sent avdrag

Budhistorik (8 bud)
1402089
2 600
1398100
2 400
1396199
1396199
1395041
850

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.