Pilgrimsflaska Kina

260066

PILGRIMSFLASKA, cloisonné, Kina, 1900-tal, dekor av blommor, emalj på koppar, hänklar i form av qilong, höjd 39,5 cm

Smärre skador, emaljbortfall, slitage

Orientaliskt

Kundcenter

Pilgrimsflaska Kina

Budhistorik (59 bud)
1400866
15 500
1400865
15 000
1400864
14 500
1400863
14 000
1400859
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.