Olaf Gulbrandsen oljemålning

260024

GULBRANDSEN, Olaf (Norge, 1873-1958): Fartygsåorträtt, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen Kra: 1913, olja på pannå, a tergo med påskrift S/S Birger Jarl Stockholms Rederi AB Svea, ca 29x41 cm

Ytrepor, smärre färgbortfall

Konst, Måleri, Nautica/Technica

Rum 2

Olaf Gulbrandsen oljemålning

Budhistorik (17 bud)
1400692
4 800
1400684
4 600
1400550
4 400
1400682
4 400
1400550
3 800

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.