Maurice Estève akvatint

259994

MAURICE ESTÈVE (1904-2001): "Touvent",
Etsning och akvatint tryckt i färger, signerad och numrerad Estève 41/75, 37x26 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Estève/Moestrup sid. 127

Rum 17

Maurice Estève akvatint
Budhistorik (9 bud)
1400842
4 800
1399658
4 600
1396960
4 400
1393303
4 200
1393291

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.