Avdelningsskärm 1800-tal

259938

AVDELNINGSSKÄRM, 6 dlr, rokokostil, 1800-tal, bemålad duk och trästomme, dekorativa motiv av blomster och attribut, höjd 203, längd 354 cm

Slitage, dukskador, retuscher

Rum 12

Avdelningsskärm 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
1406660
6 400
1406566
5 600
1406564
5 400
1406563
5 200
1406499
5 000

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.