Applique Louis XVI-stil

259936

APPLIQUE, Louis XVI-stil, 1800-talets slut/omkring 1900, för 5 ljus, förgylld brons, dekor av karyatidansikten och växtornamentik, höjd 103 cm

Slitage, borrad för el, smärre bristningar, enstaka skruv saknas

Belysning

Rum 8

Applique Louis XVI-stil

Budhistorik (9 bud)
1406040
5 000
1404195
4 800
1404194
4 600
1404193
4 400
1404192
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.