Matbord sengustavianskt stil

259935

MATBORD, sengustaviansk stil, tillverkat av bröderna Sylvén Stockholm, brännstämplat Sylvén, mahognyfanerat, benen med fothylsor i mässing, fem iläggsskivor varav en mahognyfanerad och med kantsarg, höjd 74,5, diameter 122, iläggsskivor vardera 60, total längd 422 cm

Slitage, smärre avslag och märken

Rum 8

Matbord sengustavianskt stil

Budhistorik (22 bud)
1405805
22 000
1406116
21 000
1405805
20 000
1406114
19 500
1405805
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 123 EUR, 2 411 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.