Taburett gustaviansk

259933

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, av Johan Hammarström (stolmakare i Stockholm 1794-1812/19), signerad IHS, träskuren dekor, bemålat i grått

Slitage, lagningar, fotavslut med smärre komplettering

Rum 10

Taburett gustaviansk

Budhistorik (2 bud)

1397925
1397315

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.