Cassone 1700-tal

259916

CASSONE, 1700-tal, Italien, valnöt, fötter i form av lejontassar med grotesker, beslag i smide, höjd ca 68, 163x50 cm

Renoverad, kompletterad, slitage, skador, spår av äldre orangrepp, nyckel saknas

Rum 6

Cassone 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
1399238
3 400
1398897
3 200
1398897
1398896
2 800
1398893
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.