Tekanna Kina

259875

TEKANNA, koppar, 1900-talets första hälft, Kina, ciselerad och punsad dekor, höjd inklusiver hänkel ca 20, diameter ca 22 cm

Smärre bucklor

Orientaliskt, Konsthantverk, Diverse

Rum 3

Tekanna Kina

Budhistorik (6 bud)
1399513
550
1398013
500
1397758
450
1397530
1392501

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.