Stolar sengustavianska

259865

STOLAR, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, signerade IHS (Johan Hammarström, Stockholm 1794-1812), träskuren dekor, bemålade, ryggen med lotusspjälor

slitage, lagningar

Rum 6

Stolar sengustavianska

Budhistorik (24 bud)
1403017
8 200
1403015
8 000
1403016
8 000
1403015
7 400
1403013
7 200

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.