Stolar sengustavianska

259860

STOLAR, 2 snarlika, sengustavianska stockholmsarbeten, Ephraim Ståhls art, träskuren dekor och pastellage, bemålade och förgyllda, dekor av bevingade gripar

dekorskador, lagningar

Rum 7

Stolar sengustavianska

Budhistorik (19 bud)
1403019
7 400
1402954
7 200
1402906
7 000
1402906
6 400
1399842
6 200

Slutpris SEK:
7 400
709 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.