Johan Martin Berg spegel

259808

SPEGEL, empire, förgylld, delvis skuren dekor samt pastellage, signerad IMB och med Göteborgs hallstämpel, Johan Martin Berg (1803-1837), 134x61 cm

Senare glas, kompleterad förgyllning, krackeleringar

Speglar

Rum 4

Johan Martin Berg spegel

Budhistorik (6 bud)
1397301
4 400
1398214
4 200
1397301
1397299
3 400
1396942

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.