Urnor 1 par 1800-tal

259796

URNOR MED LOCK, 1 par, porslin, 1800-talets andra hälft, glaserade i rosa med målad dekor av figurscen i rokokostil samt ströblommor, hänklar och fot i mässing, höjd 47 cm

Slitage, sprickor, lagat lock

Keramik/Porslin

Rum 2

Urnor 1 par 1800-tal

Budhistorik (25 bud)
1398790
5 000
1399694
4 800
1398790
4 600
1399692
4 400
1398790
4 200

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.