Bordspendyl 1800-tal

259732

BORDSPENDYL, 1800-tal, Louis XV-stil, förgylld brons, dekor av rocailler och musikattribut, pendel finns, höjd 48 cm

baksidan med obetydlig bristning, urtavlan med smärre skador

Ändringar/tillägg
nyckel finns i utlämningen

Klockor/Ur

Rum 2

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (26 bud)
1398723
6 600
1398720
6 400
1398718
6 200
1398716
6 000
1398717
6 000

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.