Skrivbyrå sengustaviansk

259729

SKRIVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, övre lådan med fällbart förstycke, inredning med små lådor, lister och beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 88, 120 x 59 cm

slitage, smärre skador och lagningar, mindre delar saknas

Ändringar/tillägg
nyckel finns i utlämningen

Rum 2

Skrivbyrå sengustaviansk

Budhistorik (8 bud)
1398566
9 600
1398565
9 400
1398562
9 200
1396427
9 000
1394604
8 000

Slutpris SEK:
9 600
916 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.